KulturNyheter

Tastaveden til finalen i Klassequizen 2018

Fylkesfinalen i klassequizen ble arrangert i ettermiddag på Ullandhaug. Tastaveden gikk til topp og skal videre til Oslo.

Vinnerne av Klassequiz 2018.
(Skjermdump fra nrk.no)

Det ble klart like over klokken 14.30 i ettermiddag. Motstander i fylkesfinalen var skoleelever fra Bryne, men det måtte to ekstraomganger til for å kåre vinnerlaget – i det som altså ble en tett og spennende finale.

Det avgjørende spørsmålet ble: Hvem ble verdensmester på skøyter, sprint i 2018?

Elevene ved Tastaveden visste at det var Håvard Holmefjord Lorentzen, mens elevene fra Bryne svarte Sverre Lunde Pedersen. Det ble avgjørende i finalen.

Dermed kunne elevene Guro Jønnevald Halvorsen, Tobias Leifseth Johannessen og Jonas Bråthen Mulehamn juble, de hadde nemlig vunnet. 5000 kroner i premie til skoleklassen og tur til Oslo venter på de dyktige elevene fra Tasta.

Hent avfall
Vis mer

Relaterte artikler

Sjekk også
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker