NyheterReportasje

Konfirmantlørdag i Tasta kirke

Alle konfirmantene var samlet for undervisning og kjekke aktiviteter lørdag 1. september.

Målet med aktivitetene var at konfirmantene skulle bli bedre kjent med hverandre og de som arbeidet i kirken.

Tekst og foto: Karoline W. Aase og Håvard Eidhamar.

I løpet av dagen fikk ungdommene bli bedre kjent med de forskjellige elementene i gudstjenesten. Organisten vår John Gunnar Akerø var innom for å snakke om musikk i kirken, og hvorfor sang og musikk er viktig.

Vi koste oss med boller og kaker for så å lade opp til «konfKAMP». Da ble det konkurranser, som blant annet gikk ut på å løse et puslespill, løpe 10 ganger rundt en flaske for så å løpe med en potet som lå i en skje og kaste et egg lengst mulig før det knuste.

Etter forskjellige aktiviteter med høy konkurransefaktor var det godt med taco til middag. Dagen ble avsluttet med filmen «Bruce Almighty» i kirkerommet som forlengelse av en av undervisningsbolkene «Allmektighet».

Hent avfall
Vis mer

Relaterte artikler

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker