Per Jarle Marsli – tips@tastavis.no
POL/Kampen gutter 13 er et blandingslag av gutter fra 2010 til 2012 som bare elsker innebandy! Eller, de elsker mest å ha det gøy. Og det har de med denne sporten.

Mange har kanskje et minne om innebandy fra skolen. Susende baller og medelever som slår vilt rundt seg med lukkede øyne. Flaks at du slapp fra deti livet, tenker du! Glem den tanken, for når POL innebandy spiller er det taktikk, samspill og god teknikk som gjelder. Du blir raskt dratt med inn i et hurtig og spennende spill som bølger frem og tilbake. Legg på gullhatt, lagdans og glede, så har du POL gutter 13.
Har du lyst, kan du spille
Vinger løper mye, de på midten og foran dribler, mens forsvaret passer på. Keeperen sitter på kne og kaster seg etter ballen. Innebandy krever ulike evner og ferdigheter, og passer sånn de fleste.
– Samholdet, vennskap og den positive atmosfæren er kanskje det beste med denne gjengen, sier trener Chris Pedersen. Vi skal inkludere alle! Andrè Nilsen og Andreas Hektoen er to av spillerne på laget, og de er helt enig med treneren. Vi spiller hockey og fotball også, men det er mer seriøst. Dette er bare gøy! Og det er varmere i hallen også, ler Andrè.

Hva kreves?
Vår idrett er kanskje ikke noe som så mange har prøvd før, men vi tar imot nye medlemmer fortløpende. Du trenger lite utstyr og du kan også låne av klubben hvis du vil. Eneste beskyttelse er briller. Prisen på medlemskapet har vi bevisst holdt nede for at det ikke skal være en hindring. Fokus på samhold er i sentrum. Vi forsøker å gjøre sosiale aktiviteter som Laser tag og andre kjekke ting. Guttene er i ulik alder og kommer fra de fleste skolene på Tasta. Laget er faktisk et samarbeid mellom Kampen og POL.
– Du blir raskt veldig god, for vi har så gode trenere, mener Andreas. Trener Chris blir nesten litt flau av rosen de får så direkte av guttene sine. Samholdet smitter, og det er ekte mellom spillerne og trenerteamet.
-Vi driver med innebandy selvsagt, men like mye ønsker vi å være et bidrag i å hindre frafall. Barn og unge som dropper ut av idretten mister mye samhold og fordeler det å trene gir. Innebandy er en idrett du fort kan mestre bare du tør prøve. Chris har hele tiden glimt i øyet, men inkludering tar han veldig seriøst.

Nå er sesongen snart over, men treningene fortsetter. En dag i uken inne, men også ute om sommeren. Kampen endte uavgjort, og selv om gjengen var skuffet, så feiret de etterpå. Lagbilde,samling i ring med gullhatt, dans, lagrop og store smil. Hva er vel bedre enn det?