Såmannssøndag

Del på Facebook

Søndag 1. februar er det gudstjeneste med søndagsskole og nattverd i Vardeneset kirke.

Våren er på vei, og vi takker Gud for plantenes spirekraft og håpet om vår og blomstring. Samtidig er kornet som spirer og vokser et bilde på hvordan Guds rike vokser i oss og rundt oss.

Såmannssøndag 1.februar i Vardeneset kirke klokken 11 har prekenteksten Markus 4, 26-34.

SÅMANNSSØNDAG: Det er søndagsskole og nattverd i Vardeneset kirke 1. februar. Foto: Bjørn Nibe.

Det er søndagsskole for barna med tema «Arbeiderne i Vingården». Kirken feirer nattverd. Kirsten, Dag Vidar og Elisabeth har søndagsskole. Prest er Kjersti Wee, og kantor er Ghislain Gourvennec.

– Vi skal synge salmene 695; ”Rop det ut”, 787; ”Som et bitte lite frø”, 574; ”Ånd fra himlen”, 703; ”Å for djup i Jesu kjærleik”, 576; ”Som spedbarn drikk sin mjølk”, 601; ” Som korn fra vide åkre”, 387; ”Evige Gud” og 102; ”Vi skal se deg”, sier kirken på sitt nettsted.

Astri er søndagens kirkeskysser.

– Hvis du har lyst til å være med å lage fine gudstjenester i Vardeneset kirke hører vi gjerne fra deg, sier de positive kirkefolkene.

Om Vardeneset kirke:
Vardeneset kirke ble bygget på Ommund og Kitty Samuelsens bruk. Før Vardeneset kirke sto ferdig på Vardeneset, hadde sokneprest Stefan Emmerhoff og menigheten en omflakkende tilværelse i bydelen. Vardeneset ble utskilt som egen menighet under Tasta prestegjeld 1. mai 1995. Menigheten hadde sine gudstjenester på Tasta bydelshus frem til menighetens eget kirkebygg stod klart 2. januar 2000. Vardeneset ble eget sokn ved omorganiseringen av prostiene i Stavanger 1. januar 2006. Da ble også Austre Åmøy lagt inn under Vardeneset sokn.

Stefan tok avskjed med menigheten på Vardeneset i en fullsatt kirke i høsten 2007. Den meget populære presten forlot det han møysommelig hadde bygd opp.